12 produktów z Rossmanna przydatnych na diecie

Lubicie buszować w Rossmannie wśród półek ze zdrową żywnością? Ja uwielbiam. Może nie każdy zdaje sobie sprawę, że można znaleźć tam wiele produktów przydatnych na diecie przyspieszającej metabolizm. Wiele z nich jest ekologicznych, a dodatkowo cechuje je wysoka jakość. Podaję listę tych, które moim zdaniem są najbardziej warte uwagi. Niektóre z nich (np. marki Bleib Gesund czy EnerBio) są dostępne tylko w tej sieci.

Orzechy nerkowca

175 g. Cena: 11,99 zł. Dość drogo, jednak z reguły nerkowce do najtańszych nie należą (zdarzają się promocje), a te są naprawdę dobre, przy tym paczka jest spora. To najczęściej kupowany przeze mnie w Rossmannie produkt.

orzechy-rossmann-metabolizm

Orzechy włoskie

125 g. Cena: 11,99 zł (w tym momencie w promocji 8,99 zł). Również drogawe, jednak są bardzo dobrej jakości, mięsiste, duże, bez trafiających się w tego typu produktach kawałków łupinek.

wloskie-rossmann-metabolizm

Pestki dyni

175 g. Cena: 8,99 zł. Kolejny produkt przydatny w 3. fazie – bardzo dobrej jakości zdrowe tłuszcze. Dodam jeszcze, że wszystkie ziarna i orzechy marki Bleib Gesund mają przyczepioną do opakowania naklejkę, którą możemy sobie zamknąć otwarte już opakowanie. Mała rzecz, a zapobiega wysypywaniu się orzechów w torebce (w mojej zawsze poniewierają się jakieś na dnie).

pestki-dyni-rossmann-metabolizm

Wafle orkiszowe bio

115 g. Cena: 4,99 zł. 100% orkiszu z kontrolowanej ekologicznie uprawy. Przydatne w czasie 1. fazy diety przyspieszającej metabolizm (dozwolona porcja to 30 g, czyli 3 wafle).

wafle-orkiszowe-rossmann-metabolizm

 

Siemię lniane złote bio

500 g. Cena: 8,99 zł. Z kontrolowanej ekologicznie uprawy. Na diecie traktowane jako zdrowy tłuszcz (3. faza), dozwolony w ilości 1/4 szklanki na porcję.

siemie-lniane-rossman-metabolizm

 

Kasza jaglana bio

1 kg. Cena: 10,99 zł.  Z kontrolowanej biologicznie uprawy. Do właściwości kaszy jaglanej nie trzeba nikogo przekonywać, dodam tylko, że jest dozwolona w 1. fazie diety i można np. przyrządzić ją np. tak.

kasza-jaglana-rossmann-metabolizm

Amarantus (ziarno) bio

250 g. Cena: 3,19 zł. Z uprawy ekologicznej. Bardzo pożywne i zdrowe ziarno, wciąż mało popularne. Dozwolone w 1. fazie diety. Można przyrządzić je np. z owocami na śniadanie.

amaratus_rossmann-metabolizm

 

Komosa ryżowa / quinoa

250 g. Cena: 11,49 zł. Kolejne wartościowe i mało znane zboże. Dozwolone w 1. i 3. fazie. Moje przepisy z komosą.

quinoa-rossmann-metabolizm

Kawa zbożowa Anatol

137 gram (35 torebek). Cena: 3,99 zł. Moim zdaniem najlepsza kawa zbożowa. Trochę uciążliwe jest (w porównaniu z rozpuszczalną Inką) zalewanie z torebki i czekanie, aż się zaparzy, ale warto, bo ma dobry smak. Dozwolona w każdej fazie bez ograniczeń.

kawa-zbozowa-rossmann-metabolizm

Ksylitol

250 g. Cena: 22,49 zł. Na temat ksylitolu były już na blogu dyskusje (zobacz wpis: Ksylitol -skąd wziąć prawdziwy, z brzozy?), jednak ten ma adnotację, że jest wyprodukowany z brzozy, więc spełnia wymagania. Więcej na temat ksylitolu. 

ksylitol-rossmann-metabolizm

 

Stewia

150 g. Cena: 14,99 zł. Stewia została już w pewnym momencie skreślona z list zakupowych mojej i czytelniczek bloga, ze względu na bardzo podejrzane dodatki. Ta jednak składa się z glikozydów stewiolowych (rebaudiozyda o czystości 97% [1%]). Wg mojej aktualnej wiedzy i porównań z produktami polecanymi przez autorkę diety, taki skład wydaje się OK. Uwaga – dotyczy to tylko stewii z Rossmanna w proszku, ta w tabletkach ma inny i już nie tak dobry skład. Więcej na temat stewii. 

stewia-rossmann-metabolizm

 

Zobacz także: Mleka roślinne z Rossmana

Znacie te produkty? Może jeszcze jakieś inne rossmannowskie wpadły Wam w oko i możecie polecić?

Zapraszam do zapisania się do newslettera,  w którym przesyłam ciekawe materiały niepublikowane na blogu.

Dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku Szybki metabolizm – wiedza i wsparcie.

Zapraszam także do mojego blogowego sklepiku m.in. z jadłospisami w wersji full wypas i e-kursem „Dieta dla początkujących”.
Posted in:
About the Author

Ewa - SzybkaPrzemiana.pl

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 4 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.