Różne

5 tydzień diety. Na fali

Waga po 5. tygodniu: – 1,2 kg. W sumie od początku diety: – 6,5 kg.

5. tydzień diety minął lekko, łatwo i przyjemnie. Doszłam do takiej wprawy planowaniu, gotowaniu, komponowaniu posiłków, że mam wrażenie, że mogłabym odżywiać się tak przez cały czas. Miałam co prawda z okazji zakończenia 28 dni w jakiś sposób zaszaleć, zjeść coś spoza diety, wypić prawdziwą kawę. Jednak nie zrobiłam tego, bo uznałam, że to się w ogóle nie opłaca – pewnie od jednorazowego skoku bym nie przytyła, ale mógłby zahamować chudnięcie. Na stronie H. Pomroy wyczytałam, że dwie łyżeczki cukru dziennie mogą zatrzymać proces utraty wagi na 3-4 dni. Bez sensu. Chcę osiągnąć mój cel wagowy jak najszybciej. Jedynym wyskokiem było wypicie kawy bezkofeinowej. Przetrwałam nawet urodziny dzieci z tortami, a nawet zrobiłam sernik chałwowy, który jak zawsze zebrał wysokie noty. Nie było jednak to wielkie poświęcenie, bo jakoś nie ciągnęło mnie do słodkości, no może trochę do sernika, bo znam jego smak i doskonale wiem, jak bardzo jest dobry 😉
Biorę tabletki na alergię, choć to chemia, ale bez nich nie dałabym rady, bo wszystko kwitnie, a budzenie się o świcie nadal trwa i działa mi na nerwy.

Odkrycia tygodnia:

  • Ksylitol jest zdecydowanie lepszy od stewii! Stewia ma smak trochę mdły, natomiast ksylitol produkowany z brzozy smakuje tak, jak cukier rafinowany, do którego smaku jesteśmy chcąc nie chcąc przyzwyczajeni.
  • Czekoladowa owsianka z pomarańczą – rewelacja. Będę to jeść także po zakończeniu diety.
  • Fakt, że niepicie alkoholu jest tanie 😉 Czasem ze znajomymi z pracy chodzimy na piwo czy wino. Mimo chwilowej (!) absytynencji alkoholowej wybrałam się na taką imprezę, gdzie zamówiłam… herbatę miętową. I tym razem rachunek był miły dla oka, jak i dla kieszeni – 7 zł 😉

A tutaj cała moja historia odchudzania na diecie przyspieszającej metabolizm
Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 5 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.