6 produktów z Biedronki przydatnych na diecie

Nie powiem, żeby nie działała mi na nerwy nadmierna ekspansja Biedronki powodująca, że za każdym niemal rogiem czai się czerwono-żółte logo tej portugalskiej sieci. Niemniej jednak produkty stamtąd mogą ułatwiać życie na diecie przyspieszającej metabolizm wielu czytelini(czk)om bloga, właśnie za względu na powszechną ich dostępność i nierzadko korzystne ceny, stąd ten wpis.

Produktów przydatnych na diecie jest w Biedronce oczywiście więcej niż 6, ale te szczególnie są godne polecenia.

biedronka-1-metabolizm

1-3. Łosoś wędzony na ciepło, w trzech smakach: łagodnym, z koprem i pieprzem.
Cena 7,99 zł. 125 gram. Dozwolony w 2. i 3. fazie diety przyspieszającej metabolizm. Dozwolona porcja: 180 gram na posiłek główny lub 90 gram na przekąskę.

Łosoś ten nieraz ratował mnie w 2. fazie diety, kiedy jest ograniczony wybór produktów. Moim zdaniem jest smaczniejszy od łososia wędzonego na zimno. Naprawdę dobrze smakuje i cenę ma konkurencyjną w stosunku do innych podobnych produktów. Jadam go na śniadanie albo na posiłek główny (całe opakowanie) lub na przekąskę (pół opakowania). Teoretycznie mogłabym więcej, ale nie dałabym rady – jest bardzo (!) sycący.
Próbowałam też łososia wędzonego na ciepło innej droższej marki (9,9 zł), ale smakował zdecydowanie gorzej. Zobacz także moje przepisy z łososiem

biedronka2-metabolizm

4. Jarmuż, myty i krojony. 
Cena 4,99 zł. 200 gram. Dozwolony w 2. i 3. fazie diety przyspieszającej metabolizm. Bez ograniczeń ilościowych.

Jarmuż jest wciąż dość mało znanym u nas warzywem i zdarza się, że nie tak łatwo jest go kupić, choć ostatnio jest pod tym względem coraz lepiej. W wersji biedronkowej jest już umyty i pokrojony (normalnie trzeba wyciąć twarde łodygi), co bardzo ułatwia życie. Opakowanie jest spore. Należy do warzyw alkalizujących, warto więc włączyć go do diety, żeby przyspieszyć proces zrzucania zbędnych kilogramów. Warto wiedzieć, że uchodzi za jedyne warzywo liściaste, które dobrze smakuje na surowo, bez żadnych dodatków.

biedronka-3-metabolizm

5. Mieszanki sałat
Cena 3,99 zł. 180 gram. Dozwolony we wszystkich fazach diety przyspieszającej metabolizm. Bez ograniczeń ilościowych.

Podobnie jak jarmuż, sałata jest już umyta i pokrojona – idealne rozwiązanie dla zabieganych. Cena jest też niezła, bo podobne mieszanki w innych sieciach są droższe, np. w Tesco miks sałat za tę samą cenę zawiera tylko 100 gram. W ofercie jest kilka rodzajów takich mieszanek, jedna z nich zawiera marchew, więc nie można jej jeść w 2. fazie diety.

6. Bataty / pataty / słodkie ziemniaki
Cena 6,99 zł za kilogram. Dozwolone w 1. i 3. fazie diety przyspieszającej metabolizm. Bez ograniczeń ilościowych.

Nie dość, że bataty są po prostu pyszne, to ich cena również jest konkurencyjna, raczej nie kupimy ich nigdzie taniej. Najdroższe są w Carrefour, gdzie kosztują ok. 15 zł / kg. Batat widoczny na zdjęciu kosztował 3,86 zł, a jest spory, sycący i można się nim naprawdę najeść.
Można je przyrządzić na wiele smacznych sposobów – polecam moje przepisy.

Z innych produktów w Biedronce generalnie warto zwrócić uwagę zwłaszcza na owoce i warzywa, takie jak np. awokado, rukola, ananas czy granat. Są w dobrych cenach i niezłej jakości. Jest też dostępny w miarę tani tuńczyk w puszce w sosie własnym i ryby mrożone.

Zapraszam do zapisania się do newslettera,  w którym przesyłam ciekawe materiały niepublikowane na blogu.

Dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku Szybki metabolizm – wiedza i wsparcie.

Zapraszam także do mojego blogowego sklepiku m.in. z jadłospisami w wersji full wypas i e-kursem „Dieta dla początkujących”.
Posted in:
About the Author

Ewa - SzybkaPrzemiana.pl

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 4 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.