8 zdrowych przekąsek i napojów na upały

Gdy temperatura wzrasta, szukamy sposobów na ochłodzenie, a te… bywają różne. Wypicie litra napoju gazowanego czy zjedzenie kubełka lodów to droga donikąd, a już na pewno w kierunku przeciwnym do zdrowia i szczupłej sylwetki. Dlatego polecam mega zdrowe  i super smaczne sposoby na orzeźwienie – bez cukru, nabiału i glutenu, przyjazne dla metabolizmu.

>Klikaj w obrazek lub nazwę dania, żeby zobaczyć przepis.<

Lody czekoladowe z batata

Smakują jak najprawdziwsze czekoladowe lody, a są zrobione z samych zdrowych składników!

 

Chłodnik z ogórka i awokado

To chłodnik wegański, na bazie awokado i soku z cytryny, jednak smakuje jakby był zrobiony z kefiru lub kwaśnego mleka – typowo polski smak, idealnie orzeźwia w gorące dni.

Lody metaboliczne

Metaboliczne, czyli przyjazne dla metabolizmu – można je jeść bez ograniczeń na diecie przyspieszającej metabolizm, a poza dietą tym bardziej. Może bardziej sorbet niż lody, ale smakują i chłodzą rewelacyjne.

Lody kokosowo-kakaowe

A to już pełna rozpusta – lody na bazie tłustego mleczka kokosowego. Smakiem nie odbiegają od lodów tradycyjnych, a na pewno są zdecydowanie (!) zdrowsze.

Rabarbarowa granita

Granita nie musi być zrobiona z rabarbaru, mogą być dowolne owoce sezonowe, choć wersja z rabarbarem (kwaskowato-słodka) fantastycznie orzeźwia. Osoby na diecie przyspieszającej metabolizm mogą jeść je nawet w surowej 2. fazie i to bez ograniczeń ilościowych.

Słoneczna herbata mojito

A to już taki napój do picia i trochę do zabawy (można go zrobić z dziećmi) – można mieć frajdę z tego, że parzy się… na słońcu. Ta metoda parzenia pochodzi z Ameryki Południowej. Sam napój jest bardzo smaczny.

Lemoniada cytrynowa

Orzeźwienie do potęgo n-tej  i same zdrowe składniki – niech się schowają wszelkie kupne słodzone sacharozą napoje. Każda faza diety, bez ograniczeń ilościowych.

Woda smakowa

Kolejny prosty i super zdrowy napój do popijania w gorące dni – ma tyle wersji, ile mamy na niego pomysłów (i dodatków).

Zapraszam do zapisania się do newslettera,  w którym przesyłam ciekawe materiały niepublikowane na blogu.

Dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku Szybki metabolizm – wiedza i wsparcie.

Zapraszam także do mojego blogowego sklepiku m.in. z jadłospisami w wersji full wypas i e-kursem „Dieta dla początkujących”.
Posted in:
About the Author

Ewa - SzybkaPrzemiana.pl

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 4 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.