9 sprzętów do ćwiczenia w domu

Można z powodzeniem ćwiczyć w domu bez żadnego ekwipunku, ale można też skorzystać z ułatwiaczy – różnego rodzaju sprzętów wspomagających trening. Takie udogodnienia polecam szczególnie osobom, które mają już nawyk ćwiczenia w domu i wiedzą, że będą z nich korzystać 😉 Wszystkie produkty pochodzą ze sklepu internetowego Tchibo – nazwy produktów przenoszą na stronę sklepu. 

tasma

Elastyczna taśma do fitnessu. Najbardziej przydatna w fazie 2. diety przyspieszającej metabolizm, kiedy celem jest przede wszystkim budowa mięśni. Na YouTube znajdziemy całą masę filmów pokazujących, jak ćwiczyć z użyciem taśm. Moim zdaniem przydatny sprzęt i w dobrej cenie. Cena 39,95 zł.

 

urzadzenie

Urządzenie do treningu mięśni ramion i nóg. Kolejny sprzęt, który może przydać się w fazie 2. – do wzmacniania wewnętrznej i zewnętrznej strony ud oraz mięśni barków, ramion i klatki piersiowej. Cena 39,95 zł.

 

mata

Mata do fitnessu. Dobra, antypoślizgowa mata to duża wygoda w przypadku ćwiczeń w domu, przydatna w każdej fazie. Cena 129,95 zł.

 

pilka

Piłka gimnastyczna. Daje szereg możliwości i jest fajnym urozmaiceniem treningu. Najbardziej kojarzy się chyba z relaksującym pilatesem, jednak z powodzeniem można z jej użyciem ćwiczyć kardio i budować mięśnie – wpiszcie w YouTube hasło „fitball”, a uzyskacie dostęp do wielu ciekawych filmów instruktażowych. Ma dołączoną pompkę, więc nie ma konieczności przechowywania napompowanej. Cena 59,95 zł.

 

zestaw

Zestaw do treningu 5 w 1. Czyli zestaw różności do treningu całego ciała: hantle, uchwyty do pompek, skakanka, długi ekspander i ekspander klatki piersiowej. Przydatne przede wszystkim w treningu fazy 2. oraz fazy 1. (skakanka), a pomocniczo we wszystkich fazach. Całość zapakowana w torbę. Cena 79,95 zł.

 

obiazenie

Pasek z obciążeniem. Waży 2 kg, więc doczepiony do talii (jest zapinany) w czasie przysiadów, pompek czy pajacyków zwiększa intensywność treningu. Faza 1. i 2. Cena 59,95 zł.

 

obciazenie2

Mankiety obciążające. Analogicznie jak pasek obciążający, sprawiają, że trening jest bardziej intensywny. Faza 1. i 2. Cena 25,95 zł.

 

skakanka

Skakanka elektroniczna. Do ćwiczenia kardio w 1. fazie, zwłaszcza dla osób, które mają ducha rywalizacji i chcą bić własne rekordy – pokazuje ilość skoków i liczbę kalorii, ma timer i alarm. Cena 39,95 zł.

 

trampolina

Trampolina domowa. A to już bardziej zaawansowany sprzęt – składana domowa trampolina z uchwytem do trzymania, do treningu kardio w fazie 1. Autorka diety bardzo poleca ćwiczenia na trampolinie, ponieważ świetnie stymulują układ limfatyczny. Cena 349,95 zł.

Zapraszam do zapisania się do newslettera,  w którym przesyłam ciekawe materiały niepublikowane na blogu.

Dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku Szybki metabolizm – wiedza i wsparcie.

Zapraszam także do mojego blogowego sklepiku m.in. z jadłospisami w wersji full wypas i e-kursem „Dieta dla początkujących”.
Posted in:
About the Author

Ewa - SzybkaPrzemiana.pl

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 4 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.