Różne

Dzień 21. Pożegnanie z humusem (na 4 dni)

Dzień 21. Faza 3. diety przyspieszającej metabolizm

Śniadanie: kromka chleba esseńskiego, jajko sadzone smażone na oleju z pestek winogron, papryka, ogórek, pół grejpfruta
II śniadanie: 2 łyżki humusu, seler naciowy
Obiad: kurczak z sezamem, ogórek
Podwieczorek: 2 łyżki humusu, papryka
Kolacja: sałatka z tuńczyka w puszcze, szpinaku, rukoli, papryki i sosu vinegret na oleju z pestek winogron

Dzisiejsze śniadanie uważam za nieco zbyt obfite jednak, grejpfrut był już raczej niepotrzebny. Chyba udało mi się – zwolenniczce obfitych śniadań, bo zawsze nam wpajano, że to najważniejszy posiłek dnia – przestawić na mniejsze porcje.

Ruszyłam pełną parą z przygotowaniami do jutrzejszej fazy nr 1. Będzie nowość – krem z papryki. Na śniadanie szykuję po raz pierwszy kaszę jaglaną z jabłkiem. Dawno nie gotowałam tej kaszy i zdążyłam zapomnieć, jak bardzo zwiększa swoją objętość. Z pół szklanki surowej kaszy wyszły mi 2 szklanki ugotowanej – niezła wydajność, wystarczy na 4 śniadania 1-fazowe 🙂 Czyli połowę zamrażam.

Jutro poniedziałek, czyli wagowe podsumowanie 3-go tygodnia diety. Swoją drogą, jak ten czas leci, jeszcze nie tak dawno konałam z powodu braku kawy, a tu raptem tydzień do końca pozostał. I choć zamierzam być na diecie dłużej, to traktuję te 28 dni jako pewinien zamknięty cykl. Kolejnych dodatkowych tygodni nie będę już opisywać dzień po dniu, jedynie w formie tygodniowych podsumowań. W tym czasie chcę zamieścić m.in. więcej przepisów oraz więcej omówień zasad diety, także tych nieujętych w książce.
Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 5 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.