kolejność posiłków

This topic contains 14 replies, has 8 voices, and was last updated by  jolaska 1 week, 1 day ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Author
  Posts
 • #4236

  marzena
  Participant

  Mam dylemat głodna jestem do południa i najchętniej zjadłabym
  1. śniadanie
  2. obiad
  3. przekąska
  4. przekąska
  5. kolacja

  Czy jakieś mocne przeciw istnieje?

  #4237

  Nie widzę przeciwwskazań 🙂 Ważne, aby śniadanie zjeść maks. pół godziny po wstaniu i potem co 3-3,5 h. Kolejność można zamieniać, ważne, by nie był głodnym.

  #5669

  Dana
  Participant

  Cześć. Ja dopiero zacznę od poniedziałku.Rozumiem ,że można zmieniać kolejność posiłków? Ze względu na pracę wygodniej by mi było zamienić obiad z kolacją.
  Przypuszczam, że owoc powinnam jednak zjeść w południe?

  #5678

  Tak, można zamieniać kolejność posiłków, o ile jemy co 3-3,5 h. Na kolację owoców nie jemy już, trzeba dodać do obiadu. Zresztą obiad i kolacja to posiłki bardzo podobne, więc może niekoniecznie będzie to duża zamiana 🙂

  #7011

  katnap
  Participant

  Witam,
  chcę od poniedziałku rozpocząć dietę. Mam problem z porami posiłków, ponieważ po przebudzeniu muszę zabrać na czczo tabletkę na tarczycę i odczekać minimum 30 minut, aż się wchłonie. Kiedy to następuję to praktycznie za 20 minut wychodzę do pracy, w tym czasie szykuję się do pracy. Nie ma mowy o wcześniejszym wstawaniu, po prostu nie dałabym rady zwlec się o 5 rano z łóżka. Do tej pory jadłam tak (w pracy): 7-7:30 śniadanie, 11 jakieś owoce, 14 obiad; w domu:17-18 „kolacja”. Czy mogę zachować taką kolejność na diecie, czy coś zmienić?

  • This reply was modified 1 year, 2 months ago by  katnap.
  #7015

  W tej sytuacji można jako pierwszy posiłek zjeść przekąskę, a dopiero w pracy śniadanie. Rozkład OK, pod warunkiem, że będziesz jeść co 3-3,5 h. Pozdrawiam.

  #7031

  katnap
  Participant

  jak zjem przekąskę o 6 to śniadanie mam zjeść o 9 czy mogę około 8? Przygotowuję się do rozpoczęcia diety i zbieram informacje 🙂

  #7033

  Zjedz śniadanie o 8., po samej przekąsce rano możesz być wściekle głodna.

  #7303

  ania1875
  Participant

  Można całkiem ominąć kolację lub wstawić ją zamiast drugiej przekąski wtedy omiajając drugą przekąskę? Zaczynam dzień śniadaniem o 9 i wychodzi mi kolacja o 21, a to już za późno, zwłaszcza, że chodzę spać o 23-24. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź 😉

  #7304

  Tak, można zamienić kolację z przekąską.

  #7421

  annhaj
  Participant

  Czy mogę jadać cztery posiłki dziennie? na piąty brakuje czasu, jadam co 3 godziny.

  #7424

  Jeśli jesz sniadanie pół godziny od pobudki, a potem co 3 h do momentu pójścia spać, to OK.

  #7427

  annhaj
  Participant

  Wielkie dzięki 🙂 spadł mi „kamień z serca” 🙂

  #9652

  calicja
  Participant

  Witam serdecznie
  właśnie zaczynam dietę – zakupy zrobione, siedzę i opracowuję sobie dietę na 4 tygodnie i zaraz biorę się za gotowanie. Zaczynam w czwartek.
  Z tego co przeczytałam wynika, że można zamieniać posiłki – gł. chodzi mi o posiłek ok. 17 – zwykle jadam wtedy po pracy obiad, który odpowiada „wielkością” posiłkowi wieczornemu (20.00), a wieczorem jem coś małego, czasem wcale jeśli obiad się opóźni, zatem mam zamiar zrobić tu zamianę (zamienić dwa ostatnie posiłki). Będzie OK?
  Ponadto zwykle późno chodzę spać, często po 24.00, wstaje po 6.00 – z informacji w książce (kończę czytać :)) wynika, że w tej sytuacji przed snem powinnam zjeść jeszcze małą przekąskę – czy możecie doradzić co to może być w każdej z faz. Wiem, że nie można owoców. Jakieś warzywo w każdej z faz?
  Pozdrawiam
  Alicja

  #9661

  jolaska
  Participant

  Raczej uważałabym na zamiany i omijanie posiłków zwłaszcza w początkowej fazie, gdy organizm zacznie się bunotowac i pojawią się zaparcia. Wiem bo sama często się z nimi zmagam ;/ u mnie zazwyczaj działa dicopeg 10g więc się nie stresuj tylko od razu reaguj i kontynuuj dietę. Ja prowadzę chyba podobny tryb. Z obiadów w ogole zrezygnowałam, bo w pracy jadam raczej sałatki, a gdy wracam do domu ok. 18 wtedy jem warzywa głównie gotowane na parze z jogurtowym dressingiem. Ok. 22 pozwalam sobie na chrupkie pieczywko z serem. U mnie taka opcja działa super – nie chodze spać głodna, a rano nie mam wilczego apetetu. Ale śniadanie to podstawa! Ja od kilku lat jestem fanką owsianek – to super zapełniacz brzucha na cały dzień 🙂 powodzenia!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.