Kukurydza – samo zło. Lepiej jej nie jedz!
Zasady diety

Kukurydza – samo zło. Lepiej jej nie jedz!

Kukurydza to produkt niedozwolony na diecie przyspieszającej metabolizm, H. Pomroy nazywa ją jednym z największych wrogów naszego metabolizmu. Jest na tyle niebezpieczna, że postanowiłam ostrzec przed nią w osobnym wpisie 😉

Kukurydza pochodzi z Ameryki Południowej i jej naturalna odmiana była jak najbardziej w porządku, miała niewysokie IG i wiele cennych właściwości. Problem w tym, że kukurydza, jaką my znamy koło tamtej nawet nie leżała. Dostępna u nas kukurydza to odmiana pastewna tej rośliny.  Została genetycznie zmodyfikowana po to, żeby zwiększyć plony i stanowić jak najbardziej efektywną paszę dla bydła. Oznacza to, że tuż przed ubojem zwierzęta karmione są dużymi ilościami kukurydzy, która powoduje szybki przyrost białego tłuszczu.

H. Pomroy pisze:

„Mam wśród klientów wielu aktorów i od czasu do czasu któryś prosi mnie, by pomóc jemu czy jej przytyć do jakiegoś fragmentu roli, gdzie muszą wyglądać pulchnie. Kukurydza to jeden z moich najlepszych trików. Jeśli chcecie wyglądać jak w ciąży, mieć wydęty brzuch, pełne policzki i okrągłe ramiona, jedzcie kukurydzę. Jeśli chcecie mieć szybki metabolizm, nie jedzcie kukurydzy.” (Dieta przyspieszająca metabolizm, wyd. Burda 2014).

Dla mnie osobiście kukurydza jest podejrzana już od czasów stosowania diety Montignaca – została wyeliminowana z jej jadłospisu ze względu na wysokie IG wynoszące ok. 55. Zjem czasem, kiedy występuje w jakimś daniu, które jem poza domem, ale nie ma opcji, żebym z własnej woli jadła ją w domu.

Ja wyleczyłam się już z kukurydzy, a Wy?
Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 5 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.