Mleko owsiane – smaczne, szybkie i tanie

Mleko owsiane w kartonie to koszt minimum 8 zł. Po co przepłacać, skoro sami możemy zrobić taki napój w ciągu kilku minut za mniej niż 1 zł? A dzięki dodatkowi ksylitolu i soli morskiej ma naprawdę świetny smak!

Danie diety przyspieszającej metabolizm. Dozwolone w fazie 1. i 3. Wielkość porcji zależy od ilości innych ziaren użytych w posiłku. 

Składniki:

    • 500 ml przegotowanej wody,
    • 5 łyżek płatków owsianych,
    • łyżeczka ksylitolu,
    • 1/2 łyżeczki soli morskiej.
  1. Wszystkie składniki miksować przez minutę.
  2. Przecedzić przez gazę. Można pominąć przecedzanie, jeśli nie zależy nam na wyglądzie i jednolitej konsystencji mleka, np. gdy ma być składnikiem koktajlu czy owsianki.

Mój komentarz:
Wykonanie trwa kilka minut, a smakuje naprawdę świetnie (bez ksylitolu i soli to nie byłoby to). Mleko owsiane ma szereg zastosowań, nie tylko na diecie:


Zapraszam do zapisania się do newslettera,  w którym przesyłam ciekawe materiały niepublikowane na blogu.

Dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku Szybki metabolizm – wiedza i wsparcie.

Zapraszam także do mojego blogowego sklepiku m.in. z jadłospisami w wersji full wypas i e-kursem „Dieta dla początkujących”.
Posted in:
About the Author

Ewa - SzybkaPrzemiana.pl

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 4 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.