Mus czekoladowy

Danie fazy 2. Jako przekąska lub deser. 
 1 porcja dla osoby planującej schudnąć 10 kg i mniej. Jeśli chcesz schudnąć więcej niż 10 kg – dodaj pół porcji.

Składniki:

  • białko jednego jaja,
  • płaska łyżeczka stewii,
  • czubata łyżeczka ciemnego kakao bez cukru.

mus11. Białko ubić na sztywną pianę (można dodać szczyptę soli morskiej, która przyspieszy ubijanie i lekko podkręci smak)
2. Dodać stewię i kakao, dobrze wymieszać.
3. Podawać natychmiast.

Przepis wyszperany na amerykańskim forum nt. diety przyspieszającej metabolizm.

Mój komentarz:
Przepis dla odważnych! Wymaga użycia surowego białka. Więc jeśli ktoś ma sprawdzone jajka i bardzo pragnie słodyczy, może się pokusić o zrobienie takiego deseru. Ja się odważyłam, bo mam jajka od kury spod płota (pozdrawiam Batorz). Mus smakuje jak czekoladowy krem, mimo, że zawiera kakao, nie czekoladę. Stewia nie jest dokładnym odpowiednikiem cukru i smakuje trochę inaczej, ale jest… słodka, a właśnie o to chodzi.

Jeśli chodzi o jadanie surowych jaj, z rozrzewnieniem wspominam czasy, kiedy w dzieciństwie wszystkie dzieciaki jadły kogel-mogel i nikt nie protestował. Jaja nie uchodziły za produkt podejrzany, a wręcz przeciwnie, a i cukier nie był jeszcze „zły”… Obecnie wszystko szkodzi, spowalnia metabolizm, powoduje choroby itd. Jak tak dalej pójdzie, obronią się tylko kurczak, marchewka i brokuły, oczywiście pod warunkiem, że pochodzą z ekologicznych hodowli.

PS. H. Pomroy nie ma żadnego problemu z jedzeniem surowego białka jaja – podaje przepisy na proteinowe smoothies, do których poleca dodać surowe białko jaja. Zachęca tłumacząc, że smak jaja nie będzie wyczuwalny, a napój będzie bardziej pożywny.

Zapraszam do zapisania się do newslettera,  w którym przesyłam ciekawe materiały niepublikowane na blogu.

Dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku Szybki metabolizm – wiedza i wsparcie.

Zapraszam także do mojego blogowego sklepiku m.in. z jadłospisami w wersji full wypas i e-kursem „Dieta dla początkujących”.

Posted in:
About the Author

Ewa - SzybkaPrzemiana.pl

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 4 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.