O mnie

Witaj na blogu Szybka.Przemiana.pl – Dieta przyspieszająca metabolizm!

Jeśli tu zajrzałaś/eś – prawdopodobnie tak jak ja szukasz sposobu na to, żeby zachować szczupłą sylwetkę w sposób zdrowy, w miarę przyjemny, bez przesadnie wielkich wyrzeczeń.

Blog powstał, aby:

  • Popularyzować dietę przyspieszającą metabolizm, która nie jest w Polsce zbyt znana. To zdrowa, dobrze zbilansowana, urozmaicona dieta, idealna dla osób, które nadwyrężyły swoją przemianę materii stosowaniem diet takich jak niskokaloryczna, dieta Dukana itd.
  • W maksymalnie prosty sposób przedstawić zasady diety – na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowana, ale to wrażenie znika, gdy zrozumiemy jej reguły.
  • Dostosować dietę do polskich warunków – powstała w USA i pewna część np. dozwolonych produktów nie jest dostępna lub trudno dostępna w Polsce oraz podzielić się stworzonymi przeze mnie przepisami na smaczne i proste dania diety, przygotowane z łatwo dostępnych w Polsce produktów.
  • Podzielić się przygotowanymi przeze mnie „ściągawkami” do stosowania diety, takimi jak np. tabele dozwolonych produktów do druku, jadłospisy, itd. Wszystkie ściągawki dostępne tutaj.
  • Propagować wiedzę o zdrowych nawykach żywieniowych. 

 

Parę słów o mnie

foto-miniatura-3Nazywam się Ewa Grela-Musioł. Blogowanie o diecie i zdrowym odżywaniu wciągnęło mnie do tego stopnia, że w czerwcu 2015 zdobyłam dyplom studiów podyplomowych z zakresu Psychodietetyki (z wykształcenia jestem psychologiem).

Od ładnych kilku lat mieszkam w Warszawie, jednak większość życia spędziłam w Lublinie, z czego sporą część na roztoczańskiej wsi. Prowadzę intensywny tryb życia – pracuję na pełnym etacie, mam dwoje dość jeszcze małych dzieci: syna (2008) i córkę (2010), uczę się hiszpańskiego, a od lutego 2014 prowadzę ten blog.

Inną moją wielką pasją są kulinaria – gotowanie oraz pieczenie ciast. Kolekcjonuję różnego rodzaju książki kucharskie, mam ich spory zbiór, ok. 200 sztuk, jednak wciąż odczuwam niedosyt i kupuję kolejne. Pewnie niektórym nasuwa się pytanie – jak pieczenie ciast ma się do diety przyspieszającej metabolizm? Ano tak, że szybka przemiana materii jest niezbędna, aby spalić kalorie dostarczone przez kawałek dobrego domowego ciasta 😉

Jeśli chcesz być ze mną w kontakcie, gorąco zapraszam do:

Zapraszam także do mojego blogowego sklepu, gdzie oferuję e-produkty przydatne na diecie.