Opłaca się mieć mięśnie – ćwiczenia w fazie 2. do wykonania w domu

Mięśnie spalają nawet w stanie spoczynku – oto jest powód, dla którego warto zainwestować w ich budowę. Jadłospis fazy 2. diety przyspieszającej metabolizm oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia mają jeden cel: rozwój tkanki mięśniowej, która m.in. pomoże nam spalać tłuszcz, a także wszystko co zjemy. 

Ćwiczenia kardio fazy 1. spalają tłuszcz w momencie ich wykonywania. Natomiast ćwiczenia siłowe w fazie 2. działają dużo dłużej – budowa mięśni stymuluje hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu non stop, nawet kiedy śpimy.

Zawsze można wybrać się na siłownię, jednak także w domu można z powodzeniem przystąpić do budowy cennych mięśni.

Przysiady

Bardzo uniwersalne ćwiczenie, na dodatek łatwe do wykonania, choć parę błędów da się popełnić, dlatego polecam filmik instruktażowy.

Przysiady można także wykonywać z obciążeniem:

Pompki

Kolejne świetne ćwiczenie do budowy mięśni. Warto dowiedzieć się, jakie rodzaje pompek mamy do wyboru, a przede wszystkim od czego zacząć jako osoba początkująca – wyjaśnienie w filmiku:

Brzuszki

To ćwiczenie chyba zawsze będzie mi się kojarzyć z lekcją WF w szkole, jednak poprawnie wykonanie świetnie kształtuje mięśnie brzucha i oczywiście spala zgromadzony tam tłuszcz.

Polecam też przydatne ćwiczenia z hantlami pozwalające kształtować pośladki i uda:

Zapraszam do zapisania się do newslettera,  w którym przesyłam ciekawe materiały niepublikowane na blogu.

Dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku Szybki metabolizm – wiedza i wsparcie.

Zapraszam także do mojego blogowego sklepiku m.in. z jadłospisami w wersji full wypas i e-kursem „Dieta dla początkujących”.
Posted in:
About the Author

Ewa - SzybkaPrzemiana.pl

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 4 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.