Owsianka z jagodami, tahini i kokosem

Przyznam się od razu – jestem niemal uzależniona od tej wersji owsianki w 3. fazie. Jak dla mnie to niesamowicie udane połączenie: delikatnie orzechowe płatki, kremowe tahini, słodkie jagody i chrupiące płatki kokosa…

owsianka | dieta przyspieszająca metabolizm

Danie diety przyspieszającej metabolizm, dla fazy 3., na śniadanie. Składniki na jedną porcję. 

Składniki:

  • pół szklanki płatków owsianych,
  • szklanka jagód lub borówki amerykańskiej,
  • 2 łyżeczki płynnego i jasnego tahini (używam marki House of Orient),
  • łyżka płatków z kokosa (używam ekologicznych marki Symbio) lub wiórków kokosowych.
  1. Płatki owsiane wsypać do miski, zalać wodą tak, aby je zakryła i wstawić do kuchenki mikrofalowej na 1-2 minuty, aż się ugotują. Inny wariant – zagotować tradycyjnie w garnku na kuchence. Można też po porostu zalać płatki wodą i poczekać moment, aż wsiąknie (to wariant dla osób, które boją się wysokiego IG).
  2. Dodać jagody lub borówki, zamieszać. Ja używam na razie borówki amerykańskiej mrożonej (póki nie ma świeżej), dodaję ją do gorącej owsianki – za chwilę się rozmraża.
  3. Polewamy całość tahini i posypujemy płatkami/wiórkami kokosowymi.

Mój komentarz:
Przyznam się od razu – jestem niemal uzależniona od tej wersji owsianki w 3. fazie. Jak dla mnie to niesamowicie udane połączenie: delikatnie orzechowe płatki, kremowe tahini, słodkie jagody i chrupiące płatki kokosa… Będą pasowały też jeżyny. Tahini powinna być jasna i płynna, próbowałam z ciemną i zupełnie nie pasuje. Zresztą większość past tahini dostępna w sprzedaży jest jasna. Jeśli chodzi o płatki kokosa, to marka Symbio robi je bez konserwantów. Opakowanie kosztuje ok. 3,5 zł i jest dość wydajne, jeśli tak jak ja używa się łyżki dziennie. Podobnie tahini – nie jest tanie, ale przy takim użytkowaniu (2 łyżeczki dziennie) starcza na długo.

Zapraszam do zapisania się do newslettera,  w którym przesyłam ciekawe materiały niepublikowane na blogu.

Dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku Szybki metabolizm – wiedza i wsparcie.

Zapraszam także do mojego blogowego sklepiku m.in. z jadłospisami w wersji full wypas i e-kursem „Dieta dla początkujących”.
Posted in:
About the Author

Ewa - SzybkaPrzemiana.pl

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 4 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.