Zasady diety

„The Burn”. Nowa książka Haylie Pomroy

Już wkrótce ukaże się w języku angielskim nowa książka autorki diety przyspieszającej metabolizm. Jej tytuł to „The Burn”,  czyli spalanie.

O czym będzie ta książka? Mówiąc w dużym skrócie, o tym jak ruszyć wskazówkę wagi, która złośliwie stanęła w miejscu. Przyda się też osobom, które chcą szybko schudnąć z powodu jakiejś szczególnej okazji oraz tym, którzy już wcześniej schudli, ale „popłynęli” i chcieliby znów dobrze wyglądać.

Otóż zatrzymanie procesu chudnięcia, zawsze ma jakąś przyczynę. Najczęstsze z nich to: stan zapalny, problemy trawienne i zaburzenia hormonalne. I dla każdej z tych przyczyn dedykowana jest inna, krótka dieta:

1) 3-dniowa w przypadku stanu zapalnego (I-Burn),

2) 5-dniowa, gdy przyczyną są problemy trawienne (D-Burn),

3) 10-dniowa w sytuacji zaburzeń hormonalnych (H-Burn).

W książce opisane są symptomy każdego z trzech problemów, więc każdy może się sam zdiagnozować. Można też stosować wszystkie trzy mini-plany dietetyczne. Zobacz więcej na temat 3 mini diet z książki „The Burn”

W jaki sposób stosuje się metodę „The Burn”? Na trzy sposoby:

  1. Na podstawie symptomów wybiera się jedną z trzech mini-diet, a po jej zastosowaniu wraca się na dietę przyspieszającą metabolizm.
  2. Problem zatrzymania wagi jest poważny i mini plan powtarza się trzy razy z rzędu, a następnie przechodzi na dietę przyspieszającą metabolizm.
  3. Osoba z „bogatą” historią odchudzania i problemami we wszystkich trzech sferach, których dotyczą mini-diety, stosuje rotacyjnie wszystkie trzy, do momentu osiągnięcia celów wagowych.

Zobacz także: 
Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 5 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.