Produkty

Winogrona są OK, ale nie na diecie!

image_print

Winogrona zawierają wiele witamin i minerałów, a także resweratrol mający działanie m.in. antyrakowe, jednak na dietę kompletnie się nie nadają. Co prawda niektórzy polecają winogrona w niewielkich ilościach właśnie podczas odchudzania, ale w czasie diety przyspieszającej metabolizm to nie obowiązuje.

Przyczyna jest prosta – mają bardzo wysoki indeks glikemiczny, więc spożycie ich powoduje szybki wzrost poziomu cukru we krwi, co jest niewskazane z punktu widzenia naszego metabolizmu, ponieważ spowalnia procesy spalania. Składniki diety przyspieszającej metabolizm zostały tak dobrane, aby maksymalnie wspomagać proces spalania tłuszczu. Dlatego niejako przy okazji odpadło wiele produktów, które same w sobie może nie są złe, ale szybkiej przemianie materii tak w 100% nie służą. Identyczny problem dotyczy bananów (pisałam o tym tutaj).

Skoro takie działanie mają winogrona, to co dopiero ich forma suszona, czyli rodzynki? H. Pomroy zalicza je wprost do zabójców metabolizmu (odsyłam do tekstu: 8 podstępnych zabójców twojego metabolizmu). Kiedyś miałam zwyczaj podjadania jednej czy dwóch garści rodzynek wprost z kuchennej szuflady z bakaliami i teraz co prawda czasem też mi się zdarza, ale przynajmniej dwa razy się zastanowię 🙂

Poza dietą można śmiało jeść winogrona, szczególnie te ciemnofioletowe, pamiętając jednak, aby nie przesadzać z ich ilością. Ja preferuję winogrona w formie wina czerwonego wytrawnego, pod warunkiem oczywiście, że nie robię sobie powtórkowego tygodnia diety 😉

Tekst powstał na podstawie materiałów ze strony www H. Pomroy.

E-BOOK MEAL PREP (planowanie posiłków)!

 • 10 dań z 7 produktów, na diecie i poza nią.
 • 10 zestawów, każdy złożony z 7 produktów, w tym jeden słodki
 • 10 przepisów do każdego zestawu, łącznie 100 przepisów w e-booku.
 • Przepisy dedykowane osobom dbającym o zdrowe odżywianie.
 • Zaznaczone przepisy pasujące do Diety Przyspieszającej Metabolizm.
 • Unikalna oferta dla miłośników zdrowej i lekkiej kuchni.

Łatwe, szybkie i zdrowe gotowanie!
Zapisz się na listę zainteresowanych, aby dostać informację o premierze (grudzień 2023).

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 8 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.

2 komentarze

 • Cukromania

  Hej. Winogrona są zakazane właściwie na każdej diecie 🙂 Ja od wczoraj jestem na diecie przyspieszającej metabolizm i przyznam szczerze, że troszkę pogubiona jestem ;( Bazuję na tym blogu, mam nadzieję, że wkrótce uda mi się zdobyć książkę 😀 Trzymajcie kciuki!

  • SzybkaPrzemiana.pl

   Szukając materiałów do tego wpisu natknęłam się właśnie na kilka artykułów polecających wingrona na diecie.
   Życzę powodzenia, a jeśli masz jakieś wątpliwości, to pytaj 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *