Zasady diety

5 najlepszych filmów z You Tube do ćwiczenia na diecie w fazie 3.

Ćwiczenia w fazie 3. to czysta przyjemność – mają relaksować, rozluźniać, usuwać napięcie.  Joga, pilates czy callanetics będą idealne. Inna opcja to masaż, który choć nie należy do ćwiczeń (a wprost przeciwnie) rozluźnia napięcie i zwiększa dopływ krwi do miejsc, gdzie lubi gromadzić się tłuszcz. Można także wybrać się na długi relaksujący spacer.

Czas trwania: 60 minut lub dowolnie.

Zobacz także pozostałe wpisy na temat ćwiczeń

Callanetics

W języku angielskim, czas trwania: 1 godzina i 6 minut. Te ćwiczenia znam od bardzo dawna, były hitem w latach 90-ych, w Polsce popularyzowała je Mariola Bojarska. Opracowała je Callan Pickney, kobieta z bogatym życiorysem, która dzięki specjalnie opracowanym przez siebie ćwiczeniom miała lepszą figurę w wieku lat 40-tu niż w wieku lat 20-tu. Niestety nie znalazłam na YouTube oryginalnego filmu z Callan i myślę, że nie jest to przypadek – chodzi o prawa autorskie. Jedno jest pewne: te ćwiczenia niesamowicie modelują sylwetkę i działają odprężająco (choć trochę namęczyć się trzeba). Można podzielić je na kilka sesji i wykonywać w różnych momentach dnia.

 

Pilates

Anglojęzyczny film z polskim lektorem. Czas trwania: 50 minut. Bardzo lubię pilates, jak dla mnie to kolejna wersja callanetics, tylko łatwiejsza (zdaje się, że m.in na ich podstawie powstał). Świetny relaks – polecam.

https://youtu.be/mh5pIwf5Dzo

Joga z Tarą Stiles

W języku angielskim. Czas trwania: 50 minut. Zestaw dość prostych (jak na jogę) ćwiczeń rozciągająco-rozluźniających. Totalne wyciszenie i odprężenie.

Joga antystresowa

W języku polskim. Czas trwania: 37 minut. Jeśli wolicie ćwiczyć z językiem polskim w tle, wybierzcie film z polską instruktorką jogi Sylwią Kocon. Bardzo fajne ćwiczenia pozwalające odstresować się. Minusem filmu jest przydługi 3-minutowy wstęp, który proponuję przewinąć.

Zestaw ćwiczeń relaksujących

W języku angielskim. Czas trwania: 32 minuty. Bardzo przyjemny zestaw ćwiczeń rozciągających, rozluźniających z elementami jogi i pilatesu ze sprawdzonego kanału Blender (warto tam zajrzeć i znaleźć coś dla siebie).

 

Jeśli znacie jakieś inne ciekawe filmy do ćwiczenia w fazie 3. – proszę wklejajcie linki w komentarzach. 

image_print

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *