Zasady diety

Głód na diecie – zabroniony

Aby rozjaśnić wszelkie wątpliwości, co do bycia głodnym na diecie przyspieszającej metabolizm – cytuję słowa Haylie Pomroy zamieszczone na jej stronie internetowej w najczęściej zadawanych pytaniach dot. jej diety.

Problem: Wciąż odczuwam głód

Odpowiedź Haylie Pomroy: Nie wolno być głodnym na diecie przyspieszającej metabolizm! Pamiętaj, że zawsze możesz jeść warzywa dozwolone w danej fazie, nawet między posiłkami, więc w razie głodu zjedz przekąskę z warzyw. Szczególnie w fazie 1. masz do dyspozycji sycące warzywa takie jak pataty czy dynię piżmową.

Jaki z tego wniosek? Do śniadania w 1. fazie – jeśli jesteśmy wciąż głodni – można dodać warzywa. Generalnie w każdym momencie diety, jeśli jesteśmy głodni, możemy jeść dozwolone warzywa, także między porami posiłków. Głód jest wrogiem sprawnej przemiany materii.

image_print

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.

12 komentarzy

 • Ania

  To ogromne pocieszenie 🙂 bo przyznam, że lęk przed głodem był dla mnie największą przeszkodą… 🙂 Dzięki 🙂

 • Ewa / SzybkaPrzemiana.pl

  Ja w ogóle nie uznaję diet, którym towarzyszy głód 🙂 Po czymś takim efekt jojo lub niekontrolowane rzucenie się na jedzenie – murowane. Są diety typu Montignac i inne wg niskiego IG, gdzie je się do syta i również chudnie.

 • Ania

  Zgadza się. Ja również. I niewyobrażalne było dla mnie, żebym mogła przez 28 dni odczuwać dyskomfort tym spowodowany 🙂 Najbardziej w sumie chyba przerażały mnie śniadania- bo dla mnie śniadanie to najważniejszy posiłek 🙂

  • Zielonygroszek

   Ja sie boje jutra…nie jem ryb (poza łososiem na parze i tuńczykiem z puszki-bardzo rzadko) i nie zaopatrzylam sie w wędlinę, mam tylko taka z azotanami…nie wiem co wde jeść przez następne dwa dni na przekąski. Co planujecie jutro na śniadanie?

   • Ewa / SzybkaPrzemiana.pl

    Ja już zjadłam śniadanie – łososia wędzonego z papryką i ogórkiem, mam też zapas wędliny bez azotanów. Zaraz założę dzień 3, zeby tam juz wrzucać komentarze o fazie 2.

 • Mago

  Witam, zaczynam od poniedziałku. Przeczytałam połowę książki i część wpisów na blogu i mam pytanie. Wstaję do pracy o 5.10 i wychodzę 5.45. Teoretycznie śniadanie powinnam zjeść ok.5.30 i kolejne posiłki co 3 godziny, a więc kolację o 17.30. Kładę się spać między 23 a 24. Praktycznie zanim zasnę umrę z głodu. Co mam robić? Jeść warzywa co 3 godziny? Czy jak poczuję głód?

 • Magdalena Kalinska

  Właśnie jestem głodna – pierwszy dzień dziś. Jestem po śniadaniu i I przekąsce.I jestem w pracy i nie mam co podgryźć warzywnego, buuuu 🙁 Na jutro już się zabezpieczę. Mało tego – do picia złapałam rano herbatę owocową grejpfrutową Green Hills z Biedry – lubię je. Ale dałam po hamulcach- wpadłam na stronę i owocowych nie znalazłam, tylko ziołowe. Dobrze, że takie też mam.Ciekawe kiedy przestanę odliczać godziny do następnego posiłku. 🙂

  • Ewa - SzybkaPrzemiana

   Magda, niestety węglowodany są szybko trawione i stąd ten głód, dlatego bardzo pożądane są warzywa, a w 1. fazie można jeść także te bardziej sycące, np. dynię, buraki, pataty. Do podgryzania w pracy idealne są marchewki 🙂 Powodzenia!

   • Magdalena Kalinska

    Bardzo dziękuję! 🙂 Właśnie zajadam węgierski kociołek – oooo mniaaammm! na jutro lepiej się przygotuję z warzywkami 🙂

 • Kiriko

  Mam tak: zjem w pierwszej fazie na śniadanie 1,5szkl jaglanki z jabłkiem lub pomarańczą i więcej w siebie fizycznie nie wcisnę, za to za 1h jestem już porządnie głodna :/ mogę wtedy zjeść jakieś warzywa, czy czekać z nimi do przekąski?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *