Zasady diety

Jak zwalczać objawy po rzuceniu palenia? Pomoże dieta.

Chcesz rzucić palenie? Tutaj również z pomocą – podobnie jak przy odchudzaniu – może przyjść odpowiednie pożywienie takie jak zioła, przyprawy, owoce. Oto najczęściej spotykane problemy związane z rzucaniem palenia i propozycje rozwiązań.

Brakuje mi papierosa po jedzeniu
Żuj w ciągu dnia tabletki z enzymem papai – zawarte w nich naturalne enzymy dadzą uczucie podobne, jakie daje zapalenie papierosa po posiłku. Tabletki takie można bez problemu kupić przez internet.

Nie czuję smaku jedzenia
Palenie “znieczula” kubki smakowe. Możesz podkręcić smak czyniąc danie supersłodkim (za pomocą stewii lub ksylitolu) lub bardzo pikantnym dodając świeżo zmielony pieprz lub papryczki chili. Te ostre przyprawy dodatkowo poprawią krążenie przywracając ostrość smaku.

Boli mnie głowa
Spróbuj tabletek z ginko biloba lub z koenzymem Q10 – ich działanie polega na tym, że rozszerzają naczynia krwionośne zwiększając dopływ krwi do mózgu i płuc, łagodząc objawy bólu głowy i kaszlu po rzuceniu palenia.

Mam straszną ochotę zapalić
Spróbuj rzuć cały goździk lub użyj oleju z goździków (kropla na koniec języka) – wiele osób potwierdza, że ten sposób łagodzi objawy odstawienia nikotyny.

Tekst na podstawie materiałów ze strony www H. Pomroy.

image_print

KLASYCZNY MONTIGNAC💥🚀

UWAGA! Chcesz dostawać informacje o tej diecie z niskim IG?

👉 ZAPISZ SIĘ TUTAJ 👈

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.

3 komentarze

    • Ewa - SzybkaPrzemiana

      Będąc na diecie przyspieszającej metabolizm eliminujesz z pożywienia chemię, konserwanty, przerzucasz się na nieprzetworzone, “czyste” jedzenie, inwestujesz swój czas i pieniądze. Z drugiej strony paląc wpuszczasz do organizmu toksyny. To brak konsekwencji, dieta i palenie to dwa działania ze sobą sprzeczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *