Zasady diety

5 najlepszych filmów z You Tube do ćwiczenia na diecie w fazie 1.

Filmy na You Tube to bardzo wygodna i co ważne prawie bezkosztowa opcja ćwiczeń na diecie. W dogodnej dla siebie chwili, w domowym zaciszu można „odpalić” filmik i do dzieła! Zwłaszcza gdy pogoda nie sprzyja, bo kiedy na zewnątrz jest znośnie, to wiadomo, że lepiej pobiegać.

Dzisiejszym wpisem zaczynam cykl na temat ćwiczeń na diecie z filmikami  z You Tube. Dziś na temat fazy nr 1., wkrótce kolejne.

Filmy w większości są krótkie, bo na diecie przyspieszającej metabolizm nie forsujemy się zbytnio, żeby nie wprowadzać organizmu w stan stresu, który utrudnia odchudzanie. Zobacz także: Ćwiczenia na diecie – kopniak dla metabolizmu

Faza 1. to ćwiczenia kardio. Trenujemy 30-40 minut (lub 45-75 minut, jeśli już wcześniej systematycznie ćwiczyliśmy).

Zestaw ćwiczeń kardio z domieszką łagodnego Plyo

Czas trwania: 30 minut. Potrzebny będzie jeden ciężarek i skakanka. Na Agnieszkę natknęłam się szukając ćwiczeń z ciężarkami i całkiem fajnie mi się z nią ćwiczyło. To Polka mieszkająca – jak domyślam się z krajobrazów w tle jej licznych filmików – gdzieś w USA.

 

Ewa Chodakowska – trening 30-minutowy

Czas trwania: 30 minut. Treningi Ewy Chodakowskiej nie dają się tak łatwo zaliczyć do jednej kategorii. Nie jest to czysty trening kardio, jednak te elementy w sumie przeważają i moim zdaniem film sprawdzi się właśnie w fazie 1.

 

 

Kardio dla początkujących

Czas trwania: 38 minut. Trening niby dla początkujących, ale nie dajcie się zwieść, bo daje niezły wycisk.

 

37-minutowy zestaw ćwiczeń kardio

W języku angielskim. Czas trwania: 37 minut. Bardzo fajne ćwiczenia, które nie wymagają dużo miejsca, ani żadnych dodatkowych sprzętów. Zarówno zestaw ćwiczeń, jak i czas trwania idealnie pasują do fazy 1.

 

Zumba – proste kroki

W języku angielskim. Czas trwania: 50 minut, można sobie skrócić wg własnych potrzeb – ćwiczenia nie stanowią jakiegoś systemu, można obciąć koniec lub inną część. Kroki są miarę łatwe, a te trudniejsze są wcześniej pokazane. W tym filmie bardzo podobają mi się elementy salsy i rumby oraz zróżnicowana muzyka – nie ma czasu na nudę. Zumba to czysta radość! Uwaga, potrzeba trochę więcej miejsca, aby móc zrobić po parę kroków w każdą stronę.

Jeśli macie swoje ulubione filmy do ćwiczeń – proszę wrzucajcie linki w komentarzach.

image_print

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.

6 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *