Produkty

Gruszka chińska – kolejne odkrycie na diecie

Czy to nie dziwne, że odkrywamy nowe produkty i smaki akurat na diecie? Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z gruszką chińską, dopóki nie zobaczyłam jej na liście produktów diety przyspieszającej metabolizm. Jest dozwolona w 1. fazie, a dodatkowo można ją jeść w czasie Weekendowego Ataku.

Gruszka chińska lub nashi (ang. asian pear) jest dostępna w supermarketach (np. w Carrefourze) czy delikatesach. Kosztuje ok. 5-6 zł za sztukę. Wygląda jak idealne skrzyżowanie jabłka i gruszki, w pierwszej chwili sądziłam, że jest to krzyżówka tych owoców, ale nie znalazłam informacji, które by to potwierdziły. To po prostu odmiana gruszy pochodząca z Azji Wschodniej. Rośnie w Nowej Zelandii, Australii, Chile oraz na Tajwanie. Można ją hodować także w Polsce.

Wygląda jak jabłko, ze względu na zgrabny, kulisty kształt, ale skórkę ma chropowatą, z fakturą charakterystyczną dla gruszki. Również miąższ jest w grudkowaty w sposób przypominający gruszkę. Jeśli chodzi o smak, gruszka chińska nie przypomina moim zdaniem w smaku jakoś bardzo jabłka czy gruszki. Smak ma bardzo delikatny, słodki i jest dość soczysta. W 1. fazie może być przekąską lub dodatkiem np. do płatków owsianych na śniadanie. Zawsze to jakaś odmiana. Widziałam gdzieś odpowiedzi H. Pomroy na pytanie o jej 5 ulubionych produktów na diecie i tam wymieniła właśnie gruszkę chińską. Więc na pewno świetnie wpływa na metabolizm 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Print Friendly, PDF & Email

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od ponad 8 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.

5 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *