Zasady diety

Szczotkowanie ciała na sucho = detoks i piękna skóra

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam, że H. Pomroy, autorka diety przyspieszającej metabolizm poleca szczotkowanie ciała na sucho, myślałam, że mam przywidzenia, a nawet przez moment zwątpiłam w swoją znajomość angielskiego 😉 Bo co ma wspólnego traktowanie ciała szczotką na sucho z dietą i w ogóle całym procesem odchudzania?

Zobacz także:

Okazuje się, że jednak coś ma – zabieg ten ułatwia detoks organizmu i jest szczególnie przydatny w 3. fazie diety przyspieszającej metabolizm, ale warto stosować go przez cały tydzień. Na dodatek jest łatwy i szybki do wykonania, a korzysta na nim nie tylko skóra, ale cały organizm.

Jest też tani – jedyny wydatek to szczotka z naturalnego średnio twardego włosia. Ceny takich szczotek na Allegro zaczynają się od 26 zł licząc z przesyłką (wpisz w wyszukiwarkę serwisu frazę „szczotka do ciała”). Również w Rosmannie czy Seforze można kupić tego typu szczotki.

Dlaczego warto szczotkować ciało na sucho? Otóż ta czynność:

  • pomaga usuwać martwy naskórek, co pobudza odnowę komórkową i poprawia wygląd skóry,
  • poprawia krążenie krwi ułatwiając w ten sposób usuwanie z ciała toksyn, co dodatkowo poprawia samopoczucie i dodaje energii,
  • wspomaga układ limfatyczy i podobnie jak masaż działa niczym drenaż limfatyczny.

Jak szczotkować ciało na sucho?

  • najlepiej rano, przed kąpielą lub prysznicem,
  • stosować długie posuwiste ruchy szczotki,
  • zawsze w kierunku serca,
  • zacznij od stóp i zmierzaj ku górze nóg, następnie masuj ręce począwszy do dłoni, potem tułów (patrz filmy na YouTube).

 Filmiki instruktażowe

Film na YouTube po polsku (czas trwania 4,5 minuty)

Film na YouTube po angielsku (czas trwania 3 minuty)

Tekst na podstawie materiałów ze strony www H. Pomroy.

image_print

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.

5 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *