Przepisy

Kokosanki – szybkie i zdrowe

Bardzo szybkie do zrobienia i smaczne kokosanki w zdrowej wersji. Idealne na śniadanie z dodatkiem kwaskowatych owoców, np. wiśni lub porzeczek. 

Danie 3. fazy przyspieszającej metabolizm. Na śniadanie. Składniki na 10 ciasteczek. 1 porcja = 2 ciasteczka.

Składniki:

  • 2 jaja eko,
  • 3 łyżki rozpuszczonego oleju kokosowego,
  • 3 łyżki mąki owsianej (lub zmielonych płatków owsianych),
  • 1 szklanka wiórków kokosowych bez konserwantów (np. z Lidla marki Bellbake),
  • 3-4 łyżki ksylitolu,
  • szczypta soli.
  1. Piekarnik rozgrzać do temperatury 190 stopni.
  2. Wszystkie składniki włożyć do miski i dokładnie wymieszać.
  3. Nakładać łyżką na blachę wyłożoną papierem do pieczenia – najlepiej, gdyby wyszło 10 kokosanek (wówczas łatwo będzie podzielić na porcje wg diety).
  4. Wstawić blachę do piekarnika nagrzanego do temperatury 190 stopni i piec kokosanki ok. 15-2o minut do momentu uzyskania złotego koloru.

Wersja z mąką kokosową: można zastąpić mąkę owsianą mąką kokosową. Wówczas będą mieć bardziej kokosowy smak i będzie można je jeść na przekąskę. Tylko zmieniają się proporcje: uformować 12 ciasteczek i jeść 2 na przekąskę z jakimś warzywem 3. fazy np. marchewką lub selerem naciowym.

Mój komentarz:
Takie kokosanki można zrobić dosłownie błyskawicznie, gdy np. wpadną niespodziewani goście lub dzieci domagają się czegoś słodkiego, a to jest łakoć, który można im podać bez wyrzutów sumienia – zawiera same zdrowe składniki. A przede wszystkim jest to świetna opcja na śniadanie, bo kokosanki idealnie komponują się z owocami 3. fazy.

Wersja z mąką owsianą to wersja na śniadanie, wersją z mąką kokosową – na przekąski. To dlatego, że przekąski w fazie 3. nie powinny zawierać ziaren, czyli w tym przypadku mąki owsianej.

Nowy jadłospis z Lidla nr 2 w przygotowaniu! Zapisz się na listę oczekujących

W blogowym sklepie:

NOWOŚĆ!

 

Print Friendly, PDF & Email

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 6 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie diety przyspieszającej metabolizm i innych zdrowych diet.

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *