Zasady diety

Opłaca się mieć mięśnie – ćwiczenia w fazie 2. do wykonania w domu

Mięśnie spalają nawet w stanie spoczynku – oto jest powód, dla którego warto zainwestować w ich budowę. Jadłospis fazy 2. diety przyspieszającej metabolizm oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia mają jeden cel: rozwój tkanki mięśniowej, która m.in. pomoże nam spalać tłuszcz, a także wszystko co zjemy. 

Ćwiczenia kardio fazy 1. spalają tłuszcz w momencie ich wykonywania. Natomiast ćwiczenia siłowe w fazie 2. działają dużo dłużej – budowa mięśni stymuluje hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu non stop, nawet kiedy śpimy.

Zawsze można wybrać się na siłownię, jednak także w domu można z powodzeniem przystąpić do budowy cennych mięśni.

Przysiady

Bardzo uniwersalne ćwiczenie, na dodatek łatwe do wykonania, choć parę błędów da się popełnić, dlatego polecam filmik instruktażowy.

Przysiady można także wykonywać z obciążeniem:

Pompki

Kolejne świetne ćwiczenie do budowy mięśni. Warto dowiedzieć się, jakie rodzaje pompek mamy do wyboru, a przede wszystkim od czego zacząć jako osoba początkująca – wyjaśnienie w filmiku:

Brzuszki

To ćwiczenie chyba zawsze będzie mi się kojarzyć z lekcją WF w szkole, jednak poprawnie wykonanie świetnie kształtuje mięśnie brzucha i oczywiście spala zgromadzony tam tłuszcz.

Polecam też przydatne ćwiczenia z hantlami pozwalające kształtować pośladki i uda:

image_print

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *