Zasady diety

5 filmów do ćwiczeń z YouTube polecanych przez czytelniczki

Filmy z YouTube to świetna alternatywa dla siłowni i fitness klubów, można bez wychodzenia z domu z łatwością wpasować je w plan dnia. Przedstawiam sprawdzone filmy, polecane przez czytelniczki bloga.

Total Dance Fitness (1)

Faza 1., w języku angielskim, czas trwania 26 minut (idealny dla 1. fazy). Zabawne, łatwe do odwzorowania ćwiczenia a la taniec, z kilkakrotnie zmieniającą się muzyką. Ćwiczące to nie modelki, a zwykłe kobiety, matki dochodzące do formy po urodzeniu dzieci. Czytelniczka, która poleciła ten film (w zamkniętej grupie Szybki metabolizm – wiedza i wsparcie) ćwiczy z tym filmikiem razem z 10-letnim synem i oboje mają przy tym sporo zabawy. To świetny pomysł – kształtowanie u dzieci nawyku aktywności fizycznej to bezcenna inwestycja w ich przyszłość.

 

Total Dance Fitness (2)

Faza 1., w języku angielskim, czas trwania 26 minut. Druga część filmu, który opisuję powyżej. Tym razem ćwiczą też panowie, może uda się namówić męża czy partnera na odrobinę wysiłku fizycznego? 😉

 

Kettlebell Workouts dla początkujących

Faza 2., w języku angielskim. Czas trwania: 10 minut (powinno się ćwiczyć minimum 20 minut, więc można zrobić dwie serie). Ćwiczenia wymagają co prawda specjalnych ciężarków kettlebell (podobno pojawiają się w Lidlu), ale można je zastąpić zwykłymi. Jest to aktywność idealnie dopasowana do celów fazy 2.

 

Ćwiczenia siłowe Jillian Michaels

Faza 2., w języku angielskim. Czas trwania: 28 minut. Te ćwiczenia również wykorzystują ciężarki kettlebell, przy czym jedna z ćwiczących używa zwykłego hantla, co pokazuje, że gdy się chce, to można 🙂 Jako ciekawostkę dodam, że Jillian Michaels, propagatorka zdrowego stylu życia jest również autorką książek o diecie przyspieszającej metabolizm, wydanych także po polsku, przy czym jej wersja diety jest dużo bardziej liberalna niż wersja H. Pomroy.

https://www.youtube.com/watch?v=4w2ssgjdIts

 

Ćwiczenia pilates

Faza 3., w języku polskim. Polecam całą serię filmów do ćwiczenia pilates z kanału TrenerkaInfo. Z kilku krótkich filmików można ułożyć sobie własny program na 3. fazę. Rekomendacja czytelniczki bloga: “dziewczyna bardzo fajnie je prowadzi, jest spokojna, pogodna, bez tego wszechobecnego fitnessowego ADHD”.

Zobacz także inne filmy z ćwiczeniami.

A może znasz jakieś godne polecenia filmy? Podziel się nimi proszę w komentarzu.

image_print

KLASYCZNY MONTIGNAC💥🚀

UWAGA! Chcesz dostawać informacje o tej diecie z niskim IG?

👉 ZAPISZ SIĘ TUTAJ 👈

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *