Zasady diety

Siła spokoju – ćwiczenia w fazie 3.

Przyjemna faza – przyjemny trening. Celem aktywności fizycznej. w fazie 3. jest odprężenie i redukcja stresu. W zasadzie nie muszą to być nawet ćwiczenia, idealny będzie masaż czy relaksujący spacer.

Ćwiczmy minimum raz w czasie fazy, godzinę lub dowolnie, wg uznania. Jako formę aktywności fizycznej można wybrać jedną z następujących aktywności:

Joga

Joga jest wprost stworzona dla fazy 3., ponieważ pozwala regulować poziom hormonu stresu i świetnie relaksuje. Jeśli chcesz ćwiczyć w domu z pomocą filmów na YouTube, polecam za Lifemanagerką polskie kanały:

Dla początkujących

Dla zaawansowanych

Pilates

To zestaw przyjemnych ćwiczeń stanowiących połączenie elementów gimnastyki, tai-chi, jogi i baletu. Ćwiczy się przy dźwiękach relaksującej muzyki. Ćwiczenia nie są zbyt forsowne, za to świetnie rzeźbią sylwetkę, poprawiają postawę, zapobiegają bólom kręgosłupa, a przede wszystkim redukują stres i napięcie.

Polecam ten przykładowy pełny godzinny program pilates na kanale Fitness Blender (w języku angielskim).

Ćwiczenia oddechowe

Chyba mało kto z nas jest świadomy tego, że właściwe oddychanie wpływa na stan naszego umysłu, a także na stan zdrowia. Regularne ćwiczenia oddechowe:

  • zmniejszają złość i stany depresyjne,
  • zwiększają poczucie szczęścia,
  • polepszają sen,
  • wzmacniają naszą zdolność do kontrolowania emocji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
  • zmniejszają impulsywność, zachcianki i uzależnienia,
  • zmniejszają poziom stresu, regulują poziom kortyzolu – hormonu stresu,
  • wzmacniają system odpornościowy,
  • zmniejszają ból poprzez wpływ na odpowiedzialne za rekcje na ból części mózgu.

Źródło: milabo.pl

Zobacz także filmy na YouTube:

Masaż

Choć masaż wydaje się przeciwieństwem ćwiczeń, po przecież tylko leżymy, to również jest dobrym rozwiązaniem na fazę 3., ponieważ nie tylko świetnie relaksuje, ale także zwiększa dopływ krwi do miejsc, gdzie gromadzi się tłuszcz. Szczególnie polecany jest masaż limfatyczny, ale jeśli nie masz dostępu do specjalisty z tego zakresu, podobną rolę spełnia wymienione poniżej szczotkowanie ciała na sucho, które można wykonać samodzielnie.

Relaksujący spacer

Długi, powolny spacer również pozwala się odstresować. Polecam tekst Lifemanagerki pt. Najprostsza medytacja, czyli co może zdziałać samotny spacer zawierający przydatne wskazówki, jak może wyglądać taki spacer.

Dodatkowe wspomagacze fazy 3.

Oprócz odpowiednio dobranych ćwiczeń, można zrobić jeszcze kilka rzeczy, żeby zmaksymalizować efekty diety i aktywności fizycznej.

1. Szczotkowanie ciała na sucho

To mało znana i skuteczna metoda nie tylko usuwania z organizmu toksyn i pobudzania układu limfatycznego, ale także poprawiająca wygląd skóry i pomagająca zwalczać cellulit – tutaj wpis na ten temat

2. Odpowiednie jedzenie przed i po ćwiczeniach

Autorka diety Haylie Pomroy zaleca w fazie 3. jedzenie przed ćwiczeniami wysoko glikemicznych warzyw typu bataty, dynia czy bakłażan, a po ćwiczeniach zielonych warzyw alkalizujących takich jak szpinak, jarmuż, sałata itp. w towarzystwie węglowodanów o niskim IG, np. komosy, kaszy owsianej czy jęczmiennej.

3. Wysokie temperatury

W fazie 3. ma miejsce usuwanie z organizmu toksyn i tłuszczu, dlatego bardzo wskazana jest sauna czy gorąca kąpiel, może być nawet kąpiel samych stóp. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne, poprawia krążenie i pomaga usuwać stany zapalne.

Zobacz także: Filmy z YouTube do ćwiczenia w fazie 3.

image_print

KLASYCZNY MONTIGNAC💥🚀

UWAGA! Chcesz dostawać informacje o tej diecie z niskim IG?

👉 ZAPISZ SIĘ TUTAJ 👈

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.

8 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *