Zasady diety

The Burn w pytaniach i odpowiedziach

Mini diety z książki “The Burn” Haylie Pomroy to prawdziwe petardy wśród diet – przynoszą efekt w zaledwie kilka dni. Dla przypomnienia, mamy 3 diety z tej serii:

Książka z opisem burnów nigdy nie została przetłumaczona na polski, więc dodatkowych informacji o tych mini dietach nigdy za wiele.  Pytania pochodzą od czytelników bloga oraz z amerykańskiego (niestety płatnego) forum.

Zupa h-burn zawiera aż 9 cukinii. Jakiej mają być wielkości?

Chodzi o naprawdę małe cukinie, takie wielkości ogórka. Jeśli będą większe, można zmniejszyć ich ilość. Natomiast jeśli cukinii będzie w zupie więcej niż w przepisie – nie ma żadnego problemu, warzywa to samo dobro.

Nigdzie nie mogę znaleźć żurawin do smoothie z I-burna. Czy mogę je zastąpić innymi owocami?

Jak najbardziej. Do smoothie będą pasować czereśnie lub dodatkowa porcja borówki amerykańskiej.

Herbata I-burn jest według mnie niesamowicie kwaśna/gorzka. Czy można pominąć cytryny lub zamienić je na inny składnik?

Spróbuj posłodzić herbatę ksylitolem lub zamiast gotować limonki, wycisnąć z nich sok i dodać do ugotowanej herbaty. Czasem pomaga picie herbaty mocno schłodzonej lub przeciwnie – gorącej. Można też ograniczyć liczbę limonek do 2 sztuk. Dopuszczalna jest także zamiana limonek innym owocem z listy I-burn.

Czy można być na h-burn kilka razy pod rząd? Czy trzeba po 10 dniach przejść na jeden cykl diety przyspieszającej metabolizm, a potem wrócić?

Na H-burn można być maksymalnie 3 razy z rzędu, czyli przez 30 dni. Po tym czasie można przejść na dietę przyspieszającą metabolizm.

Po jednym cyklu H-burna przytyłam zamiast zrzucić wagę. Zaleceń przestrzegałam bardzo ściśle. I co teraz?

Czy robiłaś ostatnio badania? To jedna z pierwszych rzeczy, jakie powinno się zrobić, kiedy waga nie spada, mimo, że wszystko wykonujemy zgodnie z planem. Zdarza się też, że po powrocie na dietę przyspieszającą metabolizm, kilogramy znów zaczynają spadać.

Czy na dietach burn można stosować ksylitol?

Tak, można, ksylitol i stewię.

Czy jeśli jakiś składnik zupy, herbaty lub smoothie mi nie odpowiada, mogę zamienić go na inny?

Tak, jeśli jakiegoś produktu nie lubisz, masz alergię czy nie tolerujesz, zawsze możesz zastąpić go innym z listy produktów dla danego burna. Oczywiście produkt musi być z tamtej katergorii, czyli warzywo zastępujemy warzywem, owoc owocem itd. Można też jakiś produkt po prostu pominąć – jeśli omijasz jakiś składnik dodaj do planu tego dnia dowolny Wspomagacz Sukcesu.

Czy można składniki smoothie/zupy zjeść osobno?

Tak, można.

Czy porcja jajek różni się w zależności od burna?

Tak, w I-burnie i D-burnie można zjeść 1 jajko na porcję, w H-burnie: 2 sztuki.

Karmię piersią i dotąd stosowałam dietę przyspieszającą metabolizm w wersji dla kobiet karmiących. Czy mogę stosować burny modyfikując je tak, jak DPM?

Diety burn nie powinny być stosowane w czasie ciąży i karmienia piersią.

Czy te 3 diety burn to powinno się stosować razem, jedna po drugiej czy też są to trzy oddzielne diety? Wydaje mi się, że potrzebuję wszystkich trzech. W jakiej kolejności je odbyć?

Są to 3 osobne plany żywieniowe. Można je zrobić w dowolnej kolejności. Można je także wkomponować w dietą przyspieszającą metabolizm:

  • zastąpić fazę 1. dietą I-burn,
  • zastąpić fazę 3. dietą H-burn,
  • można także stosować same zupy, herbaty lub smoothie oraz ulubione przepisy danego programu – również dadzą efekt, nawet jeśli nie jesteś na diecie. Każdy z tych napojów czy dań pomoże w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych przypisanych do danego burna.

Mam poważną alergię na orzechy. Czy można je pominąć?

Tak, można je pominąć lub zastąpić innym tłuszczem dozwolonym w danej diecie, np. w pestkami słonecznika w I-burnie. Kiedy pomijamy jakiś składnik, dodajemy dowolny Wspomagacz Sukcesu.

Czy mogę zamiast fazy 3. diety przyspieszającej metabolizm stosować I-burna? Jestem na diecie przyspieszającej metabolizm, jednak od około miesiąca waga przestała spadać, tzn. to, co schudłam w fazie 2. i 3., odzyskiwałam w fazie 1. Spróbowałam więc I-burna i waga wreszcie ruszyła w dół.

Haylie Pomroy rekomenduje stosowanie H-burn zamiast fazy 3, ale jeśli u Ciebie to się sprawdza, to oczywiście rób tak dalej. Ważne jest, żeby słuchać swojego ciała i obserwować, co sprawia, że chudniesz/tyjesz/waga zatrzymuje się i eksperymentować szukając tego, co zadziała.

Zobacz także: wszystkie wpisy do dietach burn.

image_print

KLASYCZNY MONTIGNAC💥🚀

UWAGA! Chcesz dostawać informacje o tej diecie z niskim IG?

👉 ZAPISZ SIĘ TUTAJ 👈

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.

4 komentarze

  • Ania

    Własnie kończę cykl I-Burn, D-Burn, H-Burn (8 dzień). Choruję na Hasimoto i przyznam, że dawno nic mi tak nie pomogło jak te diety. Czuję się rewelacyjnie, a moja waga wreszcie ruszyła w dół. Mam jedno pytanie: co z kakao? Czy jest dozwolone? Nie chodzi mi o takie w proszku. Odkryłam niedawno ziarna kakao (w dwóch wersjach: surowe i prażone) do jedzenia jak orzeszki. Myślę, że to może być super w 3 fazie diety przyspieszającej przemianę materii. Ewo co ty o tym sądzisz? Czy można schrupać w ramach któregoś z burnów?

  • Michelle

    Hej! Jutro zaczynam I-Burna – czy w ramach posiłków można zjeść dowolną ilość warzyw, np. 2 szklanki?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *