Haylie Pomroy – kim ona jest?
Różne

Haylie Pomroy – kim ona jest?

555Kim jest kobieta, której sposób odżywiania okazał się tak wyjątkowy, że pomógł mi osiągnąć planowaną wagę po 6 latach bezskutecznego stosowania innych diet?

Haylie Pomoroy, wiek ok. 40 lat, wbrew pozorom nie jest z wykształcenia lekarzem. Jest … zootechnikiem, czyli weterynarzem 🙂 To znaczy tak zaczynała, bo od czasów studiów trochę się „przekierunkowała”.

W jaki sposób miłość do zwierząt zaprowadziła ją do diety przyspieszającej metabolizm? Odpowiedź jest banalna –  właśnie zootechnika w dużej mierze zajmuje się tym, jak wpływać na ciało za pomocą odżywiania, np. jakie pasze należy podawać zwierzętom, aby wpływać na ich wagę. „Im więcej uczyłam się o żywieniu zwierząt, tym częściej zastanawiałam się, jak można by niektóre z tych koncepcji zastosować do człowieka – jak z pomocą diety dałoby się ostrożnie przyspieszyć przemianę materii i zwiększyć tempo spalania również u ludzi” – pisze Pomory („Dieta przyspieszająca metabolizm”, wyd. Burda, str. 9-10).

10449500_10152103837276980_4679015819744701365_n
Haylie Pomroy – wciąż w podróży

Idąc tym tokiem rozumowania, Pomroy skończyła kilkanaście dodatkowych kursów i stała się zarejestrowaną konsultantką do spraw zdrowia, specjalizującą się w medycynie holistycznej, żywieniu, ćwiczeniach fizycznych i technikach radzenia sobie ze stresem. W 1994 roku założyła prywatną praktykę w Ft. Collins w Kolorado. Nigdy się nie reklamowała, ludzie dowiadywali się o niej pocztą pantoflową. Pacjenci napływali zewsząd i tak jest zresztą do tej pory. W tym momencie, 20 lat później Pomroy jest właścicielką klinik w Los Angeles, Beverly Hills, Irvine oraz w Burbank. Jakiś czas temu widziałam na jej stronie informację, że przez najbliższy czas nie są przyjmowani nowi pacjenci, bo brak już wolnych terminów.

1111
Najsłynniejsza klientka Pomroy

W 2013 r. ukazała się książka Pomroy „Dieta przyspieszająca metabolizm” (wydana w Polsce w lutym 2014) oraz „Dieta przyspieszająca metabolizm. Książka kucharska” (ukazała się u nas 15 stycznia 2015). W tym samym czasie ukazała się w USA jej trzecia książka „The Burn”. Stworzyła też linię produktów wspomagających odchudzanie (nie są konieczne do stosowania diety).

666
Produkty z linii Haylie Pomroy

Pomroy jest obecnie znaną w USA postacią, regularnie występuje w popularnych programach telewizyjnych. Wielką popularność przyniosło jej odchudzanie gwiazd takich jak Jennifer Lopez, Reese Witherspoon, Cher, Raquel Welch czy Robert Downey jr.

666
Schudli dzięki niej!

Jeśli chodzi o życie prywatne Pomroy, pisze o tym trochę w książce. Wspomina, że przeszła w życiu trudne chwile, zmagała się z nadwagą (!), ciężkim rozwodem, problemami samotnej matki. „Wiem, jak to jest mieć nadwagę i być zmęczoną, sfrustrowaną, nastawioną sceptycznie i bliską rezygnacji. Przeżyłam to osobiście, na własnej skórze” – wyznaje.

444
Zdjęcie zamieszczone na Facebooku z okazji Dnia Matki

Ma syna i córkę z pierwszego małżeństwa. Pod koniec książki dziękuje drugiemu mężowi Vonowi, z kórym razem mają pięcioro dzieci – jej dwójka i trójka z pierwszego małżeństwa męża.

333
Z synem, który właśnie odlatuje do Peru, gdzie będzie pracować jako wolontariusz

Na czym polega „geniusz” Haylie Pomory? Myślę, że na tym, że jako pierwsza superdokładnie przeanalizowała przemianę materii i stworzyła program, który wspiera metabolizm, a nie mu szkodzi. Nie można tego powiedzieć o innych dietach jak choćby dieta Dukana czy 1000 kalorii. Tak naprawdę ze świecą szukać diety, która nie spowalnia przemiany materii, może taki np. Montignac się obroni, ale to wyjątek. Dlatego też dieta przyspieszająca metabolizm jest polecana osobom, które były już na wielu dietach i zdewastowały swoją przemianę materii.

222

Pomory często używa określenia „leczenie przez jedzenie” i to jest fakt – jeśli stosujemy się do jej wskazówek i jemy to, co nakazuje – czujemy, że wszystko zmienia się na lepsze, bo nie tylko spadają kilogramy, ale też znacząco poprawia się samopoczucie i ogólna kondycja organizmu.

Zobacz także: 4 książki Haylie Pomroy

image_print

Absolwentka psychodietetyki i autorka bloga SzybkaPrzemiana.pl, gdzie od 10 lat propaguje zdrowe odżywianie, aktywny styl życia i doradza w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm i innych zdrowych diet.